czwartek, 29 czerwca 2017

#conowego, czyli lipcowe zapowiedzi


No niee już prawie lipiec.. Jak, gdzie, kiedy?! Ale nowy miesiąc, oznacza nowe premiery, które nawiasem mówiąc są naprawdę ciekawe :D Poniżej lista kilku z nich ;)

1. "Replika" - Lauren Oliver | Wydawnictwo Moondrive

Gemma ma kompleksy. Od zawsze była chorowita i dużo czasu spędzała w szpitalach – nosi po nich pamiątkę w postaci blizny w okolicy serca. W szkole koleżanki jej dokuczają, chłopaki z klasy nie interesują się nią i nie ma przyjaciół. Rodzice chcąc wynagrodzić córce trudne dzieciństwo, trzymają ją pod kloszem, ale to nie wpływa dobrze na Gemmę. Gdy pojawia się okazja wyjazdu na wycieczkę na Florydę, dziewczyna postanawia wyrwać się ze swojej miejscowości i na chwilę zapomnieć o swoich troskach. Niestety, w ostatniej chwili rodzice zakazują jej wyjazdu. Gemma podsłuchuje ich rozmowę i dowiaduje się, że ma to związek z tajemniczą kliniką w Heaven, znajdującą się na wyspie niedaleko miejsca, gdzie miała jechać. Postanawia więc uciec z domu i sprawdzić, co tak naprawdę tam się stało. Jakie tajemnice odkryje? I co łączy ją z Lirą, dziewczyną, którą spotka na swojej drodze?
Dwie dziewczyny, dwie historie, jedna zapierająca dech w piersiach powieść. Poznaj losy Gemmy i Liry w niezwykłej formie. W każdym momencie możesz odwrócić książkę i spojrzeć na wydarzenia oczami drugiej bohaterki.

 Data premiery - 5 lipca 

 2. "Fiendzone" Sandra Nowaczyk | Wydawnictwo Feeria Young

Tatum i Griffin przyjaźnili się prawie od kołyski. Byli dla siebie jak brat i siostra. Tak zawsze było i tak już miało pozostać.
Jeden taniec na balu maskowym zmienił wszystko.
Teraz oboje są pełni sprzecznych emocji. Czy będą chcieli za wszelką cenę pozostać przyjaciółmi? Przecież to ona zawsze miała być najważniejsza. Kiedyś sobie to obiecali. I do tego oboje mają partnerów. A co, jeśli tylko jedno z nich będzie chciało… no właśnie, czego?
Gdy do głosu dochodzą uczucia, czasami wszystko zdaje się rozpadać… i kiedy nie masz na kim się oprzeć, czujesz, że spadasz i że już nigdy się nie podniesiesz.

Data premiery - 5 lipca


3. "Wróć za mną" - Meredith Walters | Wydawnictwo YA!
 Kontynuacja bestselleru "Twoim śladem".
Aubrey Duncan zawiodła się na miłości. Co powinna teraz zrobić? Posłuchać serca, które ją zdradziło, czy serca, które podpowiada jej by po prostu odpuścić? Uzależnienie prawie pokonało i zniszczyło Maxxa Demelo. Zrujnowało jego życie i jedyną rzecz, na której naprawdę mu zależało – związek z ukochaną dziewczyną. Pragnął zasłużyć na związek z Aubrey Duncan, nawet jeśli musiałby podjąć się niemożliwego. Dlatego zgłosił się na odwyk. Aubrey straciła wszystko ponieważ poszła za głosem serca. Obiecała, że tym razem będzie myśleć przede wszystkim o sobie, zadba o siebie z dala od Maxxa i jego demonów. Lecz gdy tylko zacznie działać, Maxx skończy odwyk i pojawi się w życiu Aubrey, chcąc jej udowodnić, jak bardzo siebie potrzebują. Chaos wedrze się w ich życie ze zdwojoną siłą. Nieważne jak bardzo złamane – serce nie daje o sobie zapomnieć...

Data premiery - 5 lipca

 4. "Światło, które utraciliśmy" - Jin Santopolo | Wydawnictwo Otwarte

Nauczyłeś mnie, że zawsze trzeba szukać piękna. W ciemności, w ruinach potrafiłeś odnaleźć światło. Nie wiem, jakie piękno i jakie światło teraz odnajdę. Ale spróbuję. Zrobię to dla ciebie. Bo wiem, że ty zrobiłbyś dla mnie to samo.
Lucy i Gabe poznali się 11 września 2001 roku. Gdy wieże WTC runęły, a pył przykrył Nowy Jork, zrozumieli, że życie jest zbyt kruche, by przeżyć je bez pasji i emocji. I zbyt krótkie, by nie być razem. Wkrótce jednak Gabe postanawia przyjąć pracę reportera na Bliskim Wschodzie i wtedy wszystko się zmienia. Lucy dowiaduje się o jego decyzji w dniu, w którym produkowany przez nią program telewizyjny zdobywa nagrodę Emmy. Dzień jej triumfu staje się też dniem, w którym coś nieodwracalnie się kończy. W kolejnych latach Lucy będzie musiała podjąć niejedną rozdzierającą serce decyzję. Czy pierwsza miłość okaże się też ostatnią?
Opowieść o sile marzeń i cenie, jaką jesteśmy gotowi zapłacić, podążając za nimi.

Data premiery - 5 lipca

5. "Zdrajca tronu" - Alwyn Hamilton | Wydawnictwo Czwarta Strona

Zaledwie kilka miesięcy temu Amani Al-Hiza, pragnąc wolności, uciekła z domu położonego na końcu świata i zaczęła przemierzać bezkresne piaski magicznej pustyni w towarzystwie tajemniczego obcokrajowca, Jina. Teraz jednak sytuacja diametralnie się zmienia. Kiedy Amani wbrew własnej woli trafia do epicentrum reżimu – pałacu sułtańskiego – przyświeca jej jeden cel: obalenie tyrana.

Zapomnij o wszystkim, co wiesz o Miraji, o rebelii, o dżinach i Jinie oraz Niebieskookiej Bandytce. W "Zdrajcy tronu" jedyne, czego możesz być pewien, to to, że nic nie jest pewne.

Data premiery - 5 lipca


6. "Blisko ciebie" - Kasie West | Wydawnictwo Feeria Young

Autumn spotyka nieprzyjemna sytuacja: przez przypadek zostaje zamknięta w szkole na cały weekend. Gdy wydaje jej się, że gorzej już być nie może, okazuje się, że ma towarzysza. Dax to gość, o którym niewiele wiadomo, poza tym że nie cieszy się dobrą opinią: ciągnie się za nim wspomnienie bójki i poprawczaka. Autumn cały czas ma nadzieję, że Jeff, jej prawie-chłopak, odgadnie, co się jej przydarzyło, i zaraz po nią wróci. Ale Jeff nie przychodzi. Nikt jej nie szuka.

Wygląda więc na to, że Autumn spędzi następne dni, jedząc przekąski z automatu i gadając z gościem, który ewidentnie nie ma na to ochoty. Na początku rozmowa się nie klei, ale gdy Autumn i Dax stopniowo otwierają się przed sobą, dziewczyna widzi, że coś między nimi iskrzy... i zaskakuje. Ale czy poza szkolną biblioteką ich uczucia mają szansę na przetrwania? Czy każde pójdzie swoją starą drogą, czy może... wyruszą wspólną ścieżką?

Data premiery - 5 lipca

7. "Piękne złamane serca" - Sara Bernard | Wydawnictwo Insignis

Ja byłam odważna. Ona była szalona. Razem sprawiałyśmy kłopoty
Caddy i Rosie są nierozłączne. Bardzo się różnią, ale to tylko je do siebie zbliża. Gdy Caddy kończy szesnaście lat, zdaje sobie sprawę, że chciałaby być taka jak jej przyjaciółka – pewna siebie, przebojowa i zabawna. Wtedy w ich życie wkracza śliczna oraz – jak się okazuje – skrywająca pewną tajemnicę Suzanne. I wszystko staje się jeszcze bardziej skomplikowane. Przeszłość Suzanne stopniowo wychodzi na jaw, teraźniejszość wymyka się spod kontroli, a Caddy zaczyna dostrzegać, że problemy mogą być bardzo ekscytujące. Jednak budowanie przyjaźni i próby zaleczenia starych ran są dużo boleśniejsze, niż którakolwiek z dziewczyn się spodziewa. Caddy wkrótce przekonuje się, że kłopoty potrafią się mnożyć w niesłychanym tempie.

Data premiery - 5 lipca

8. "Współcześni kochankowie" - Emma Straub | Wydawnictwo Rebis

Błyskotliwa i zabawna powieść o tym, co to znaczy nareszcie wydorośleć wiele lat po osiągnięciu dojrzałości.
Elizabeth, Andrew i Zoe od czasów studenckich przez lata wspólnie przeżywali swoje życiowe wzloty i upadki. Teraz zbliżają się do pięćdziesiątki, mieszkają w samym sercu Brooklynu i z przerażeniem stwierdzają, że ich dzieci właśnie zaczęły ze sobą sypiać.
"Współcześni kochankowie" to niezwykle dowcipna opowieść o ekscytującym uroku młodości, piorunującym zaskoczeniu rzeczywistością wieku średniego i o tym, że zamiłowania – do gotowania, muzyki czy pielęgnowania przyjaźni – nigdy nie przemijają, przeciwnie, z biegiem lat ewoluują i dają coraz lepsze owoce.

Data premiery - 4 lipca


9. "Indeks szczęścia Juniper Lemon" Julie Israel | Wydawnictwo IUVI

"Indeks szczęścia Juniper Lemon" jest przezabawną, a jednocześnie poruszającą opowieścią o ważnych, a także z pozoru błahych wydarzeniach, które przewracają życie do góry nogami.
Minęło sześćdziesiąt pięć dni od wypadku, który na zawsze odmienił życie Juniper. Świat bez jej cudownej starszej siostry Camilli stał się zimnym i smutnym miejscem. Pewnego dnia Juniper odkrywa list siostry napisany w dniu wypadku. List, w którym Cam zrywa z tajemniczym "Ty". Juniper jest w szoku – nic nie wiedziała o związku siostry i ziejąca dziura w jej sercu wydaje się jeszcze większa: kim tak naprawdę była Cam? Postanawia się tego dowiedzieć, odkryć tożsamość adresata i dostarczyć mu list. Ale wtedy coś gubi. Drobiazg, niewielką kartkę. Jedną z wielu, na których codziennie notuje swój prywatny poziom szczęścia i katalog własnych "wzlotów i upadków dnia". A ta fiszka jest wyjątkowa: zawiera tajemnicę, o której nikt nie może się dowiedzieć.
Do czego prowadzi grzebanie (dosłownie i w przenośni) w cudzych śmieciach? Czy odkrywanie małych i wielkich tajemnic otaczających ją ludzi to jest właśnie to, czego Juniper potrzebuje, aby uporządkować własny życiowy bałagan?

Data premiery - 5 lipca


10. "We wspólnym rytmie" - Jojo Moyes | Wydawnictwo Znak

Dobry jeździec wie, że ma tylko jedną szansę, aby zaskarbić sobie szacunek konia. Wie też, że przez jeden wybuch gniewu może na zawsze stracić jego zaufanie. Konia można bowiem skrzywdzić tylko raz. Potem latami odbudowuje się zerwaną relację. Z ludźmi bywa podobnie… 
Świat Natashy rozsypał się wraz z odejściem męża. Gniew i zraniona duma popchnęły ją do zrobienia rzeczy, których potem żałowała. Gdy człowiek traci kogoś bliskiego, nie zawsze zachowuje się rozsądnie. Natasha zamknęła się w swojej samotności, postawiła na niezależność i karierę. Kiedy decyduje się pomóc spotkanej w podejrzanych okolicznościach Sarze, nie przypuszcza, że ta „dziewczynka znikąd” odkryje przed nią życie na nowo.
Co się stanie, gdy Natasha zaryzykuje wszystko dla dziewczynki, której nawet nie zna i nie rozumie? Czego można się nauczyć od osoby, która kocha bardziej konie niż ludzi? 
"We wspólnym rytmie" to opowieść o kobiecie, która nie dopuszcza do siebie myśli, że mogłaby znów być kochana, i o dziewczynie, która jest gotowa kłamać i kraść dla kogoś, kogo kocha.
Miłość istnieje w tym, co się robi, w małych i dużych gestach. To, że się o niej nie mówi, nie oznacza, że jej nie ma. 
  
Data premiery - 24 lipca

11. " Bilet do szczęścia" - Beata Majewska | Wydawnictwo Książnica

Czy przystojny prawnik z Krakowa odzyska utraconą miłość?
Kontynuacja "Konkursu na żonę".
Łucja, zakochana bez pamięci w młodym prawniku z Krakowa, przeżywa szok, gdy dowiaduje się, że mężczyzna ją uwiódł, aby odziedziczyć spadek. Czuje się oszukana i wykorzystana, a na dodatek jest w ciąży. W pierwszym odruchu chce zerwać związek z Hajdukiewiczem i wrócić w rodzinne strony. Kiedy jej chora babka trafia do krakowskiego szpitala, dziewczyna postanawia pozostać w mieszkaniu Hugona na czas jej rekonwalescencji. Dla mężczyzny, który odkrywa, że naprawdę kocha Łucję, staje się to jedyną szansą na jej odzyskanie. Ale czy Łucja zdoła uwierzyć w szczerość jego uczuć?

Data premiery - 5 lipca


12. "Moja Lady Jane" - Cynthia Hand, Brodi Ashton, Jodi Meadows | Wydawnictwo SQN


Prześmieszna, fantastyczna, romantyczna i niecałkowicie prawdziwa historia Lady Jane Grey.
Lady Jane Grey, lat szesnaście, ma wyjść za mąż za kompletnie obcego faceta. A poza tym zostaje wmieszana w intrygę, której celem jest obalenie jej kuzyna, króla Edwarda. Ale to najmniejszy z problemów biednej Jane. Bo ma niebawem zostać królową Anglii. Prościzna, co tu może pójść nie tak?

Data premiery - 19 lipca
Najbardziej bym chciała przeczytać "Friendzone", "Blisko ciebie" oraz oczywiście nową książkę Moyes <3 "Światło, które utraciliśmy" i "Replikę" mam już na półce (z czego tą drugą dzisiaj zaczęłam), więc spodziewajcie się ich recenzji w najbliższym czasie ;) Ale szczerze powiedziawszy, to każdą z tych pozycji chętnie bym przeczytała ^^

A wy? Na co najbardziej czekacie? Piszcie w komentarzu, chętnie poczytam ;)

Pozdrawiam!

Ps. Tak się zastanawiam... chcecie post, w którym napisałabym o kilku najlepszych książkach, które przeczytałam w ciągu tych pierwszych sześciu miesięcy?

54 komentarze:

 1. Dużo nowości będzie w lipcu :D Ale to dobrze, więcej czytania ;) Dla mnie "Replika" zapowiada się bardzo obiecująco :) Z chęcią przeczytam też post o najlepszych książkach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj dokładnie :D Replika zaczyna się całkiem ciekawie, aczkolwiek bez większego szału ;p Ale może jeszcze będzie lepiej :D

   Usuń
 2. Podoba mi się sposób w jaki można czytać "Replikę". Z lipcowych premier na swojej półce najbardziej chciałabym mieć "Blisko ciebie", "Piękne złamane serca", "Światło, które utraciliśmy".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, genialny sposób :D Trzymam kciuki, żeby ci się udało je zdobyć ^^

   Usuń
 3. Kolejny miesiąc i kolejne cudowne nowości :) ehh kiedy na to wszytko mieć czas i pieniądze :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Światło, które utraciliśmy" właśnie zaczynam czytać ^^
  Poza tym zaciekawiła mnie "Replika", bo ma dość ciekawy sposób wydania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Replikę wlasnie czytam i faktycznie, ten sposób wydania jest naprawdę ciekawy :D A "Światło, które utraciliśmy" czeka w kolejce ^^

   Usuń
 5. Ciekawi mnie - "We wspólnym rytmie" - Jojo Moyes :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Szczerze pisząc, to wszystkie z chęcią bym przeczytała :) A "Bilet do szczęścia" gorąco polecam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hyhy ja tak samo ^^ Okay, będę pamiętać :D

   Usuń
 7. Tyle perełek! Najchętniej przeczytałabym wszystko :D
  http://podroozdokrainyksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę tu dużo tytułów, które mnie ciekawią :D Ale szczerze? Nie wiem kiedy to wszystko przeczytam. haha

  OdpowiedzUsuń
 9. Jest parę tytułów, które chciałabym przeczytać, ale ostatnio kupiłam dużo książek i jak na razie nie mam kasy. Jestem bardzo ciekawa "Zdrajcy tronu" i "Repliki".
  Pozdrawiam
  mylovearebooks.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj :/ Ale mój portfel też będzie cierpiał za niedługo ;P "Replikę" właśnie czytam i szału nie ma, ale jest całkiem okay :D

   Usuń
 10. Niezłe perełki szykują się w lipcu. "Replika" mnie najbardziej zainteresowała.

  http://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak :D Niedługo będzie recenzja ;)

   Usuń
 11. "Zdrajca tronu" ma cudowną okładkę <3
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 12. Jakbym nie była już wystarczającym bankrutem XD

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahah :D Bankrut pozdrawia bankruta :D

   Usuń
 13. Post o najlepszych książkach chcę ^^
  A co do premier to kurde, za dużo XD Zbyt wiele chcę przeczytać i niby nie mogę marudzić, że "zbyt mało czasu" bo w końcu są wakacje, ale przy tylu książkach?! Boże, stanowczo zbyt mało czasu :p XD

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♡
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oki, oki :D
   Tak, stanowczo za dużo :D Wakacje by mogli wydłużyć, żebyśmy to zdążyli przeczytać ;P

   Usuń
 14. Z chęcią się skuszę na Światło, które utraciliśmy, sama okładka przyciąga :D Lubię Kasie West, więc też z chęcią siegnę i po Jojo Moyes :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również bym chciała przeczytać obie te książki :D

   Usuń
 15. Chyba jestem trochę wybredna, bo żadna z nowości nie rzuciła mnie na kolana. :D Jedynie może "Zdrajca tronu" (ale dopiero, jak przeczytam pierwszą część, która stoi na półce) oraz "Replikę", ponieważ uwielbiam Delirum tej autorki. Jestem bardzo ciekawa twojej recenzji na temat nowości Lauren Oliver. Po niej zdecyduję, czy warto sięgnąć po tę książkę. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak? :O Ja to bym najchętniej wszystkie przeczytała ;P Recenzja Repliki będzie na pewno w przyszłym tygodniu ;)

   Usuń
 16. Cieszy mnie zwłaszcza z tej listy "Zdrajca tronu". Właśnie przyszła do mnie "Buntowniczka z pustyni", tak więc, jeśli mi się spodoba, od razu mogę zamówić drugi tom ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazdroszczę :D Tak bardzo bym chciała Buntowniczkę przeczytać, że ojeju <3

   Usuń
 17. Ten miesiąc zapowiada się naprawdę interesująco, jeżeli chodzi o książkę. Od dłuższego czasu chodzi za mną "Buntowniczka z pustyni", więc najpierw muszę nadrobić pierwszą część, a dopiero później skuszę się na "Zdrajcę tronu" :)

  Obserwuję i zapraszam do mnie!
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2017/06/ania-nie-annarecenzja.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam taki sam plan :D Buntowniczkę chciałabym przeczytać już od premiery, ale jeszcze nie było ku temu okazji ;P

   Usuń
 18. Też chętnie przeczytałabym książkę Moyes, ale nie wiem, kiedy to nastąpi, bo mam ogromne zaległości czytelnicze. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Tyle wspaniałych książek będzie miało premierę w lipcu... Masz może jakiś złoty środek na więcej czasu i pieniędzy? Chętnie skorzystam :D

  Pozdrawiam,
  https://pomiedzyrozdzialami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szukam, szukam, jak znajdę dam znać :D

   Usuń
 20. Z przedstawionych przez Ciebie pozycji interesuje mnie tylko "Replika", ale to i tak jest ciekawość na poziomie "Hm, może ktoś w końcu stworzył naprawdę dobrą młodzieżówkę?". :D Ja dla siebie wyszukałam kilka książek w zapowiedziach, m.in. "Czarną Madonnę" Mroza, "Dzieci czasu" Tchaikovsky'ego czy "Kroniki Wiecznego Królestwa" Danilczuka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkiem ciekawa książka ;) Na dniach będzie recenzja ^^ A te, które wymieniłaś, to niezbyt moje klimaty ;P

   Usuń
 21. Oj ten miesiąc mnie wykończy hehe same wspaniałości!! Jak oni tak mogą? tyle książek wydawać w jednym miesiącu?

  OdpowiedzUsuń
 22. Z proponowanych przez Ciebie książek czekam na "We wspólnym rytmie", a poza tym to czypatruję na nowego Mroza - "Czarną Madonnę" ;))
  ściskam :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też wyczekuję nowej książki Moyes! *.* Czarną Madonnę może kiedyś przeczytam, ale jeszcze nie sięgnęłam po książki Mroza ;)

   Usuń
 23. Za dużo tych nowości! jednak...chcę je wszystkie!! :D

  Pozdrawiam,
  camilleshade-books.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 24. wczoraj zaczęłam Światło, które utraciliśmy i bardzo mi się podoba <3 w lipcu czekam na nową książkę Dinah Jefferies <3 pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja ją właśnie wczoraj skończyłam <3 Ta książka jest taka piękna *.*

   Usuń
 25. Jeju tyle świetnych nowości wychodzi w tym miesiącu! Moja lista książek do przeczytania znowu się wydłuży :D

  OdpowiedzUsuń
 26. Same piękne okładki! I jak tu się zdecydować na jedną, bądź dwie z nich?! Coś mi się wydaje, że mój portfel będzie kwiczał.... Najbardziej interesuje mnie druga część Buntowniczki z pustyni (pomimo, że jeszcze nie czytałam pierwszej części ^_^) i nowa powieść Jojo Moyes ;)
  http://favouread.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No dokładnie :D Mój portfel tak samo ;p Buntowniczka podobno świetna, sama jeszcze tez nie czytałam :D A nowej Moyes wyczekuję z niecierpliwością ^^

   Usuń

Hej! Zostaw proszę po sobie jakiś ślad ♥ Każdy jeden komentarz to dla mnie wielka motywacja ♥ A jeśli spodobał Ci się mój blog to zaobserwuj, by być na bieżąco z postami :*
Nie zapomnij zostawić adresu do swojego bloga - z chęcią zajrzę ♥